Posláno autorem: rumicek | 3 října, 2014

Veverky a spol.

Po zahradě se již několik let každé ráno prohání roztomilé veverky. Milé ovšem jen na první pohled, na druhý pohled jsou to strašný mrchy. Jejich hlavní zábavou je sklízet úrodu – dlužno podotknout, že naši úrodu! Dá se to sice pojmout jako pomoc, ale více bychom ocenili pomoc při sadbě. Ale to ne, s přípravou půdy nechtějí mít nic společného.

Pokus o přestěhování na zahrady odlehlejších obyvatel vzdávám coby beznadějně neefektivní činnost. Stačilo se ráno kolem sedmé (ano, skutečně tak záhy) projít po okolí, abych nabyl dojmu, že je těch veverek u nás na zahradě nějak málo. Všude kol kolem jich je takové množství, že transport těch několika kousků nehraje žádnou roli.

Říkám jim rajčata v krymu. Ale ani to je neuchrání před lynčováním ze strany veverek

Říkám jim rajčata v krymu. Ale ani to je neuchrání před lynčováním ze strany veverek

Takže veverky se starají o úrodu. To vrány, to jsou jiní kabrňáci! Každé ráno neúnavně obdělávají půdu a pomáhají s likvidací plevele. Zakopaný pes je v úhlu pohledu. My tomu říkáme vandalské ničení trávníku. A v tom jsou ti mizerové nedostižní.

Kdo nevěří, ať tam běží

Kdo nevěří, ať tam běží

Renda nechal na neuváženým hnojením poškozená místa vložit nové drny. A to je voda na mlýn komandu v černém. Nastoupí jen co ráno umělý deštík zavlaží trávník. Vrány obrací jeden trs za druhým a vyzobávají pochoutky. Nevadilo by to tolik, kdyby drny vracely na své místo a řádně je ušlapaly.

 ... a takhle vypadají nově osazené záplaty ráno

… a takhle vypadají nově osazené záplaty ráno

Tak takhle ne. Musí se něco vymyslet. Přece ty vandaly nebudeme mlčky trpět. A že skutečně trpíme při pohledu na poničený trávník!

Hurá do práce. Nadělat špejle ze sekvojového špalku a uvolněné drny přišpendlit. Trávník sice vypadá jak jehelníček,  ale ať si ho teď zkusí obracet naruby!

Pěkně drny přišpendlit ...

Pěkně drny přišpendlit …

... a pořádně zalít, cheers!

… a pořádně zalít, cheers!

PS: Zatím se mi je nedaří vyfotit:(


Kde to je na mapě?Kategorie

%d blogerům se to líbí: