Posláno autorem: rumicek | 5 října, 2014

Vrána k vráně sedá

Ale že je ta mrcha roztomilá!

Že je ta mrcha roztomilá!

Tohle je čiro čiré zlo!

Ale tohle je čiro čiré zlo!

Loni naši zahradu sužovaly veverky, letos přisedly k hostině vrány. Ty první jsou alespoň roztomilé, ty druhé jen k vzteku. Renda se mi už ptal, co si myslím o nákupu kulovnice…

Špejle (tady čínské hůlky) nepomohly

Čínské hůlky nepomohly

Jak vidno, špendlíky moc nepomohly. Někde vrána drn ze špejle vyvlíkla, jinde vytáhla drn i s třískou. Mimoto kutaly i tam, kde byl původně netknutý trávník. Sílu vrána demonstrovala při vyplašení – odletěla i s drnem v zobáku! Její kolegyně také nezahálely – každá si odnesla po fíku.

Takhle si kutají vlastní díry

V trávníku si kutají i vlastní díry

Pokus číslo dva spočívá v úspornějším zalévání. Záplaty trávníku si vyžádaly intenzivní zalévání, následkem čehož byl náš trávník viditelně šťavnatější než sousedovic. Doposud se zalévalo každý den, teď jsme nastavili zalévání na 2x týdně. Uvidíme, jestli to pomůže.

Mimochodem, když jsme byli s Radanou sami doma, přijel jakýsi Public servis. Diskuze byla nad moje jazykové možnosti a oni když neviděli před domem žádné auto, tak zase odjeli. A zanechali na klice vzkaz, abychom zkontrolovali zalévání. Jak se poslední týdny zalévalo intenzivněji, tak vodaři zaregistrovali zvýšenou spotřebu a hned dali echo. Jen to echo, zalévat můžeš co kapsa ráčí. Tomu říkám servis.


Kde to je na mapě?



Kategorie

%d blogerům se to líbí: