Posláno autorem: rumicek | 17 října, 2014

Den otevřených dveří

Že si půjdeme koupit dům. Jeden příhodný tu shodou okolností právě prodávají. Je to dům zajímavý. 3 ložnice, obývák, kancelář, 2 koupelny + sprchový kout. Celkem více než 200 m² obytné plochy, pozemek spíše menší (650 m²), ale zato hned u vody a bez záplav. To vše bratru za 1,4 milionu $, když podobné se prodávají za 1,6 milionu. Alespoň tak říká prodávající agent…

Samozřejmě dům má i svůj háček – kdysi v něm hnízdili termiti a je tedy vhodné provést preventivní deratizační injektáž někam k základům. Termity tu mají zmáknuté, už jsem viděl čtyřpatrový dům zabalený do igelitu kvůli deratizaci.

Pohled z ulice

Pohled z ulice

Letecký pohled na kanál, u kterého dům je

Letecký snímek kanálu s vyznačenou polohou domu

Pohled na dům od vody

Pohled od vody

 

Když se tu prodává dům, realitní agent prodávajícího nechá udělat webové stránky (v našem případě www.994FlyingFish.us), vytvoří leták a počká, až realitní agenti potenciálních kupců své zákazníky dostatečně natěší. V těšení pomáhají informace o okolí. Jaké a jak kvalitní jsou v dosahu školy, kde lze nakoupit či si dát do nosu a hlavně, kde a jak si ničit tělo (míst na cvičení, běhání, sport, jógu a tak je tu skutečně spousta a jsou hojně využívána).

Líc letáku

Líc letáku

Rub letáku

Rub letáku

 

Posléze uspořádají pro zájemce z veřejnosti den otevřených dveří (pokud nepomůže, uspořádá se jich ještě několik.) To se v domě slétnou zájemci, okukují byt, šmejdí po celém domě, nakukují do všech dveří i do přeplněné garáže. Dům je totiž stále obýván. Domácí samozřejmě nejsou doma, preventivně odešli někam na návštěvu.

Bude den otevřených dveří

Bude den otevřených dveří

V obýváku se střídá delegace za delegací

V obýváku se střídá delegace za delegací

Kuchyň s průhledem na vodu přes obývák

Kuchyň s průhledem na vodu přes obývák

Jedna z koupelen...

Jedna z koupelen

... ta v černém

… ta v černém

Přeplněná garáž

Přeplněná garáž

Je vidět, že se v domě bydlí

Je vidět, že se v domácí kanceláři pracuje – Radana podotkla cosi o neodstranitelných počítačových kabelech

Výhled z ložnice

Luxusní výhled z ložnice

Chráněné posezení

Chráněné posezení

Terasa s výhledem na vodu

Terasa s výhledem na vodu

Přístavní molo

Přístavní molo – bude to chtít přikoupit člun pro cesty na nákup

 

Po prohlídce sepíší zájemci nabídky. Někdo bude chtít slevu (třeba že se musí měnit podlaha, vyměnit prkna terasy nebo mola, je malá parcela, případně je to moc drahý), někdo přihodí (přece jenom hodnota je možná skutečně oněch 1,6 milionu a já ho chci), někdo si vymyslí do smlouvy nějakou podmínku. To vše doplní motivačním dopisem s případným fotem budoucích obyvatel a agenti kupujících nabídky předají prodejci – samozřejmě prostřednictvím jeho realitního agenta. Prodejce má pár dní na promyšlení nabídek. Pak následuje záloha a je cca 14 dní na všechny formality včetně vyřízení hypotéky.

Mezitím vítěz vybere dodavatele (tady mu říkají contractor). Malá vsuvka: Dodavatel funguje přesně stejně jako v Česku (akorát že proti tomu populisté z řad politiků a novinářů neprotestují), neboť je to člověk nebo firma jež je tu od toho, aby veškeré práce nasmlouvala a sama nic nestaví, živí se organizováním. Konec vsuvky. Měsíc zaberou stavební úpravy a pak může konečně nastat den s velkým D – stěhování.

Bohužel na ceny v kalifornském Silicon Valley nedosáhneme a potřebným obnosem nedisponujeme.

Ale byla to fajn představa.


Kde to je na mapě? (otevře se nové okno)Kategorie

%d blogerům se to líbí: