Posláno autorem: rumicek | 19 října, 2014

Tři bratři

Žili byli tři bratři. Jmenovali se Garbage, Recycle a Compost z rodu Popelnic nad Popelkou. A všichni byli sběratelé vysloužilých starožitností.

Nejstarší Garbage chodí zahalený v černém. Dobrácky nechává svým dvěma mladším bratřím vybrat z úlovků a sám si ponechává to, co naň zbylo. Nejvybíravější je prostřední Recycle. Oděn bývá v námořní modři a jeho sbírka je plna úhledných artefaktů. To švihák Compost v zelené kamizole jede na módní ekologii. Jeho sbírka je prostě bio.

Slavnostní nástup

Slavnostní nástup

Jednou týdně je mimořádný den. To se obléknou do svátečního, nastoupí před dům s Garbagem v čele. Průvod uzavírá benjamínek Compost v zeleném. Ve vzorně vyrovnané řadě čekají na limuzínu, co odváží jejich sbírky do depozitáře.

Uchopit popelnici...

Uchopit popelnici…

... a vysypat. Jak prosté, milý Watsone! Auto je takové anglické, řidič sedí vpravo.

… a vysypat. Jak prosté, milý Watsone! Auto je to takové anglické, řidič sedí vpravo.

Tahle pohádka mi snad pomůže si zapamatovat, co patří do které popelnice. Oni tu třídí trochu jinak, než našinec zná. Je ten papír čistý? Šup s ním modrýmu Recycle. Je to mastnej papír? Tak ten dostane ekolog Compost. Ulpěl na něm igelit? Černej Garbage. Ovšem pokud je na tom kousku igelitu takovej ten trojúhelníček, tak to ho musí dostat Recycle. Jenže který to je? Aha, ten námořník!

Já každý kus musím prostudovat, rozhodnout jakého je typu a pak to nejhorší – do které popelnice. Naštěstí jsou popelnice popsané i čínsky a pro mě tam dali obrázky.

Co kam patří

Co kam patří


Kategorie

%d blogerům se to líbí: