Na výletech si občas připadám jako ve virtuálním iCloudu.
Když jedeme po stojedničce na jih tak míjíme budovu s obrázkem zeleného slona. Proboha, co tu dělá? Ten zelený slon přece patří do pécéčka! Nebo tamto logo patří na kreditku a ne na ulici!
Prostě nemůžu si zvyknout, že ta loga mají také svoje domovy, že to nejsou jen bitíky přehrnované trpaslíkama v monitoru.
No jo, holt jsme v Silicon Valley! Jenomže, co když žádné Silikonové Údolí není. Brr. Zpět do bezpečí pécéčka. Pojďme si na monitoru hrát, jako kdyby nějaké to Silicon Valley přece jenom existovalo, jó?
Tak tady to všechno začalo. V roce 1938 pánové Hewlett a Packard založili v garáži na Addison Avenue 367 v Palo Alto svoji firmu. Byla to první firma pozdějšího Silicon Valley.
Vůbec poprvé mě zarazila reálnost zeleného slona při míjení budovy programu Evernote.
Facebook sídlí v Menlo Parku na kouzelné adrese – Hacker Way 1. Před ním tu sídlil Sun. Facebook šetří a původní logo jen překryl novou plachtou. Chtěli jsme se podívat i do areálu, ale sekuriťák nás vrátil zpět na parkoviště. Sice jsem mu nerozuměl, ale co jiného by říkal. Jenže když slyšel jak mluvím s Radanou, spustil znova a lépe a to jsem najednou rozuměl snad každé slovo.
Bohužel „Kouzelník z Menlo Parku“ Edison byl z jiného Menlo Parku, z toho v New Jersey.
V Mountain View je toho softvéru spousta. Například rozlehlý areál strejdy Googla, kousek vedle bydlí Microsoft.
Pár mil jižněji v Cupertinu pobývá Apple. Nový kampus zatím není, snad příště.
V našem Foster City sídlí databáze Oracle a také IBM, u které ovšem není co fotit. A samozřejmě je tu Rendova rodná Visa. Do práce chodil krásnou procházkou kolem jezera.
V Palo Altu v Tesla Motors sice nevymýšlí žádné programy, jejich produkty jsou pořádný kus kovu a plastů, ale do Silikon Valley taky patří.